Wszystko na temat Motoryzacji.

Forum MotoExpert

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-02-20 16:41:59

mkomiu28

Admin

Zarejestrowany: 2010-02-18
Posty: 14
Punktów :   -1 

oleje do silników 2T

BENZYNA:
Najlepiej tankować zwykłą 95. Mopedy są przystosowane do niskooktanowych paliw, także nie wlewajmy do baku 98 czy innych V-Powerów. Może to nam wręcz zaszkodzić. Dodam jeszcze, abyśmy nie tankowali na pierwszych lepszych stacjach. Najlepiej tankować na znanych nam stacjach (np. Orlen, JET, Statoil itp.).

OLEJ DO BENZYNY [mieszanki]:

1. Mixol - "pierwotny" olej stosowany do mieszanki paliwowej. Wciąż użytkowany, jednak mniej. A to dlatego, że powstały nowe oleje o wiele lepsze [w poniższych punktach]. Mixol pozostawia dużo nagaru, przy jego użyciu moped kopci. Nie polecam, ew. w ostateczności.
CENA: ok. 8-10zł za 1l (zależy gdzie)

2. Orlen 2T Semisynthetic - olej, który w tej chwili zastępuje Mixol. Używa go bardzo dużo użytkowników mopedów. Pozostawia znacznie mniej nagaru, motorower znacznie mniej kopci niż na Mixolu. Jest tylko o 2zł droższy od Mixolu, a widać różnicę. Polecam!
CENA: ok. 12zł za 1l

3. Castrol Super TT - niestety nie był testowany przezemnie, ale już niedługo będzie. Z tego co wiem olej jest bardzo dobry, ale za jakość trzeba płacić. Jest to jeden z najdroższych olejów na rynku do dwutaktów. Pozostawia jeszcze mniej nagaru niż olej opisany w pkt 2, prawie w ogóle nie kopci. Jest on dla kogoś, kto bardzo dba o swój motorower i nie jest mu żal tych parenastu złotych. Polecam + !
CENA: ok. 30zł za 1l

OLEJE DO SKRZYNI BIEGÓW:
Hipol - chyba najczęściej lany olej do skrzyń. Nie jest drogi, użytkowałem go i nie wykryłem żadnych wad. Jednak lepszy od niego jest Lux 10. I jego również polecam.


Myśle że wam sie to przyda


Admin-Poprawne funkcjonowanie forum

W razie pytań i nieporozumień pisać na PW

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.chomik.pun.pl www.misticsoul.pun.pl www.minesite.pun.pl www.super-bakugan.pun.pl www.pokemonthegame.pun.pl